Policista z Mladé Boleslavi zachránil seniorovi téměř 300 tisíc korun

 Policista z Mladé Boleslavi zachránil seniorovi téměř 300 tisíc korun

Foto: Ilustrační

Mladoboleslavští policisté od začátku měsíce března 2023 šetří další případ podvodu v prostředí internetu, tentokrát v oblasti investic do komodit. Osmasedmdesátiletý senior z Mladé Boleslavi kvůli podvodné stránce málem přišel o 300 tisíc korun. Policistovi se ale celou částku podařilo zachránit.

Reklama

Na internetových stránkách se seniorovi zobrazila podvodná stránka, která nabízela investování. Senior odkaz rozkliknul a záhy poté ho telefonicky kontaktovali z údajné firmy a nabídli mu, že ho do investic zaregistrují a pomohou mu s obchodováním. Jednou z podmínek bylo i nainstalování programu sdílené plochy počítače a sdělení údajů k platební kartě. Po instalaci a sdělení těchto údajů odčerpali podvodníci z účtu muže částku téměř 300 tisíc korun.

Senior o několik dní později zjistil, že na svém účtu nemá žádné finanční prostředky a že se s největší pravděpodobností stal obětí podvodu, proto zašel na Obvodní oddělení v Mladé Boleslavi celou událost nahlásit.

Vzhledem k seniorově neznalosti nástrah online světa, se duchapřítomně aktivity ujal policista Obvodního oddělení Mladá Boleslav, ihned se na účet investičního fondu přihlásil a podařilo se mu včas změnit veškeré přihlašovací údaje a zrušit vazby na účet i e-mail poškozeného, aby nemohlo dojít k dalšímu převodu. I po skončení pracovní doby byl policista několik hodin na online chatu s operátory investičního účtu a snažil se zjišťovat další informace, aby bylo zajištěno ochránění více jak čtvrtmilionové částky, což se i podařilo.

Policisté nyní po pachateli pátrají a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu, neoprávněného přístupu k počítačovému systému a neoprávněného zásahu do počítačového systému nebo nosiče informací a také přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což v případě dopadení a prokázání viny hrozí pachateli až osmiletý trest odnětí svobody.

1 Komentář

  • 👍👍👍

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This