Mladá Boleslav bude hostit Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice 2020

 Mladá Boleslav bude hostit Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice 2020

Škoda Auto mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice 2020 se uskuteční v Mladé Boleslavi ve dnech 20. srpna (časovka) a 22. srpna (hromadný závod).
Na start se postaví většina, jak našich, tak i slovenských nejlepších cyklistů současnosti, včetně těch z World Tour.

Úvod mistrovství tradičně obstará časovka jednotlivců, kterou absolvují kromě juniorů, kteří budou mít svůj mistrák společně s mládežnickými kategoriemi v Plzni, všechny dospělé kategorie včetně juniorek.

V sobotu se na start silničního závodu postaví Ženy Elite společně s juniorkami. Hlavní závod bude od 14:00 hodin pro kategorie Mužů Elite a kategorie U23, samozřejmě společně se slovenskými „pretěkármi“.

Mistrovství se uskuteční a navíc na velmi pěkné trati. Je náročná, a tím pádem hodně spravedlivá. Mně se moc líbí, já měl vždycky raději náročné profily s větším převýšením,” uvedl reprezentační trenér Tomáš Konečný.

Časovka (20.8.):

Trať časovky vede z městské části Mladé Boleslavi – Čejetic, přes Dalovice, do Bukovna, Línů a otočka bude u Katusic.
Juniorky a ženy pojedou jeden okruh, tedy zhruba 20 km. Muži pak okusí okruhy dva, takže najedou kolem 40 km.

Silniční závod (22.8.):

Silniční závod je složen z propojeného malého městského a většího mimoměstského okruhu, celý dohromady měří 23 km. Okruh obsahuje dva velmi náročné kopce, jeden z Mladé Boleslavi do Bojetic a druhý z Dobrovice do Bojetic.

Petr Vakoč už okusil trať závodu

Trať je skutečně náročná, svým profilem bych to přirovnal k jarním klasikám. První selekce pravděpodobně proběhne již na mimoměstském okruhu, kde se kopec bude opravdu zajídat. Ale závod se bude nejspíše rozhodovat až v závěrečných okruzích,” řekl Petr Vakoč

Mistrovství bude vysílat ČT Sport

Okruh už si z hlediska nasazení techniky a dostupného datového signálu, změřil i štáb České televize, a protože bude nasazena spousta televizní techniky, mimo přenosových vozů se statickými kamerami i motorky a dron, tak si diváci programu ČT Sport přijdou zcela jistě na své, jak v rámci jednotlivých zpravodajství, sestřihu časovky, závodu žen, tak hlavně při přímém přenosu elitního silničního závodu mužů.

Za organizační výbor Michal Kopecký

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This