Mladá Boleslav bude hostit Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice 2020

 Mladá Boleslav bude hostit Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice 2020

Škoda Auto mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice 2020 se uskuteční v Mladé Boleslavi ve dnech 20. srpna (časovka) a 22. srpna (hromadný závod).
Na start se postaví většina, jak našich, tak i slovenských nejlepších cyklistů současnosti, včetně těch z World Tour.

Úvod mistrovství tradičně obstará časovka jednotlivců, kterou absolvují kromě juniorů, kteří budou mít svůj mistrák společně s mládežnickými kategoriemi v Plzni, všechny dospělé kategorie včetně juniorek.

V sobotu se na start silničního závodu postaví Ženy Elite společně s juniorkami. Hlavní závod bude od 14:00 hodin pro kategorie Mužů Elite a kategorie U23, samozřejmě společně se slovenskými „pretěkármi“.

Mistrovství se uskuteční a navíc na velmi pěkné trati. Je náročná, a tím pádem hodně spravedlivá. Mně se moc líbí, já měl vždycky raději náročné profily s větším převýšením,“ uvedl reprezentační trenér Tomáš Konečný.

Časovka (20.8.):

Trať časovky vede z městské části Mladé Boleslavi – Čejetic, přes Dalovice, do Bukovna, Línů a otočka bude u Katusic.
Juniorky a ženy pojedou jeden okruh, tedy zhruba 20 km. Muži pak okusí okruhy dva, takže najedou kolem 40 km.

Silniční závod (22.8.):

Silniční závod je složen z propojeného malého městského a většího mimoměstského okruhu, celý dohromady měří 23 km. Okruh obsahuje dva velmi náročné kopce, jeden z Mladé Boleslavi do Bojetic a druhý z Dobrovice do Bojetic.

Petr Vakoč už okusil trať závodu

Trať je skutečně náročná, svým profilem bych to přirovnal k jarním klasikám. První selekce pravděpodobně proběhne již na mimoměstském okruhu, kde se kopec bude opravdu zajídat. Ale závod se bude nejspíše rozhodovat až v závěrečných okruzích,” řekl Petr Vakoč

Mistrovství bude vysílat ČT Sport

Okruh už si z hlediska nasazení techniky a dostupného datového signálu, změřil i štáb České televize, a protože bude nasazena spousta televizní techniky, mimo přenosových vozů se statickými kamerami i motorky a dron, tak si diváci programu ČT Sport přijdou zcela jistě na své, jak v rámci jednotlivých zpravodajství, sestřihu časovky, závodu žen, tak hlavně při přímém přenosu elitního silničního závodu mužů.

Za organizační výbor Michal Kopecký

2 Komentářů

  • Dobrý den, nechápu jakým pravém nás můžete takhle omezovat. To jako máme v sobotu sedět doma kvůli nějakým kološlapcům. Bydlíme v Úhercích a dle uzavírek se odtud nebudeme moci v sobotu dostat. V sobotu dopoledne odjíždíme a večer se opět vracíme, tudíž žádám o zaslání objízdné trasy a nějaké polní cesty neakceptuji. Děkuji

    • Dobrý den, bohužel jsme soukromý informační portál, který nemá nic společného s rozhodováním o těchto věcech. Musíte se obrátit přímo na vedení města http://www.mb-net.cz

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This