Mladá Boleslav zvedla lávku přes Klenici. Připraveny jsou pytle s pískem

 Mladá Boleslav zvedla lávku přes Klenici. Připraveny jsou pytle s pískem

Foto: mb-net.cz

Hladina Klenice se zvedá kvůli vytrvalým dešťům. V několika okolních obcích se už vylila z břehů. Například v Dolním Bousově voda z Klenice včera zatopila celé fotbalové hřiště a napáchala mnoho dalších škod.

Hladina se nyní zvyšuje také přímo v Mladé Boleslavi.

Městská policie nechala preventivně zvednout v pátek dopoledne do výše lávku přes Klenici u Olympie, která je právě pro tyto situace konstruovaná. Zároveň již společnost Compag připravila na vozidla pytle s pískem a rozveze je k tenisovým kurtům a dalším místům, kde se zpravidla říčka nejrychleji vylévá z břehů,” uvedla mluvčí magistrátu Mladé Boleslavi Šárka Charousková.

Situaci jak na Klenici, tak i Jizeře kontroluje městská policie. Dramatické zhoršení situace přímo v Mladé Boleslavi se ale dle vyjádření Charouskové neočekává.Vzhledem k deštivému počasí i předpovědi dešťů během víkendu lze zvyšování hladin očekávat, ale podle současných prognóz by nemělo dojít k vyloženě dramatickým situacím přímo v Mladé Boleslavi. Lze ale očekávat, že se Klenice rozlije přinejmenším na loučce pod Vančurovou ulicí a pak dále i na některých místech v parku Štěpánka.“

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This