Muž bez řidičáku v Mladé Boleslavi ujížděl strážníkům. Zastavil ho náraz do oplocení

 Muž bez řidičáku v Mladé Boleslavi ujížděl strážníkům. Zastavil ho náraz do oplocení

Foto: Městská policie MB

Ve čtvrtek 9. září kolem 3. hodiny ráno kontrolovala hlídka strážníků okolí hlavního nádraží, kde si všimla zaparkovaného vozidla za přejezdem, které mělo rozsvícená varovná světla.

U vozidla strážníci našli muže, který tvrdil, že vůz řídil jeho kamarád a ten když viděl hlídku městské policie, tak utekl. „Také se zmínil, že si s kamarádem jeli společně „zafetovat,“ uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Strážníci zjistili, že muž není držitelem řidičského průkazu a pojali podezření, že informace o kamarádovi je smyšlená. Místo sice opustili, ale zaujali pozici hned za mostem přes řeku Jizeru v Čejetičkách. Za několik okamžiků se skutečně objevilo vozidlo Škoda Felicia, přejelo most směrem do ulice Nádražní, kde již strážníci viděli, že za volantem sedí předtím kontrolovaný muž.

Hlídka vyrazila za vozidlem, které mezitím odbočilo doprava směrem do Neuberku. Když řidiče předepsaným způsobem vyzvali k zastavení, řidič nereagoval a pokračoval v jízdě dál směrem k místní části Sahara, dále do Bezděčína, kdy byl po celou dobu pronásledován hlídkou s rozsvícenými výstražnými světly i nápisem STOP. Divokou jízdu ukončil náraz pronásledovaného vozidla do sloupku oplocení na Hejtmánce. Celý případ si následně převzali přivolaní policisté k dalším úkonům,“ dodal Kypta.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This