Policie obvinila muže ze založení požáru hal v Čejetičkách se škodou tři mld.Kč

 Policie obvinila muže ze založení požáru hal v Čejetičkách se škodou tři mld.Kč

Škoda po lednovém požáru hal v Mladé Boleslavi například se součástmi pro nová auta je téměř tři miliardy korun. Policie obvinila z jeho založení muže z Českolipska, hrozí mu až 15 let vězení, uvedla dnes na webu krajská mluvčí Vlasta Suchánková. Prvotní odhad škody byl kolem jedné miliardy korun.

Reklama

Hasičští a policejní vyšetřovatelé pracovali se třemi verzemi, a to úmyslným založením, nedbalostí nebo technickou závadou. Z obecného ohrožení nakonec policie obvinila 35letého muže.

„Muž je podezřelý z toho, že založil požár v místě, kde byly uskladněny dřevěné palety. Plameny se rozšířily i na vedlejší výrobní a skladovací halu, kterou požár zcela zničil,“ uvedla Suchánková.

Požár likvidovalo zhruba 17 hodin přes 100 hasičů a kolem 40 hasičských aut, na několik hodin byl vyhlášen nejvyšší stupeň poplachu. Nikdo nebyl zraněn, hašení komplikoval silný vítr.

Oheň zasáhl průmyslové prostory v blízkosti nádraží v části Čejetičky, nejvíce dvě výrobní a skladovací haly, které využívá firma Grupo Antolin Turnov. Vyrábí interiérové díly pro automobilový průmysl a je dodavatelem Škoda Auto. Na místě požáru sídlila její pobočka. V halách podle policie byly plastové součásti aut a linky na jejich výrobu.

Nedostatek dílů ovlivnil výrobu automobilky.

zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This