Přestavba křižovatky na D10 u Kosmonos pokračuje, práce omezují dopravu

 Přestavba křižovatky na D10 u Kosmonos pokračuje, práce omezují dopravu

Foto: ŘSD

Stavbaři začali na přestavované mimoúrovňové křižovatce na dálnici D10 u Kosmonos vrtat piloty pro budoucí mosty. Řidiči proto musí na 46. kilometru počítat s omezením, projedou dvěma zúženými pruhy sníženou rychlostí. V tiskové zprávě o tom dnes informoval Jiří Veselý z Ředitelství silnic a dálnic.

Reklama

Střední dělící pás a levý jízdní pruh v každém směru, jak na Prahu, tak na Liberec, je uzavřen a doprava je vedena pravým a odstavným jízdním pruhem, které jsou zúženy, v režimu 2+2. Rychlost je snížena dočasným dopravním značením na 80 km/h maximálně,“ uvedl Veselý.

S přestavbou křižovatky stavbaři začali loni v září. Vedle prací ve středním dělicím pásu aktuálně pokračují i další práce, například dláždění koryta potoka na kraji křižovatky, budování nového odvodnění nebo výstavba opěrné zdi.

Foto: ŘSD
Foto: ŘSD

Nová křižovatka bude prstencová s mimoúrovňovým převedením dálnice D10, které se oproti současnému posune víc na sever. Stavba je rozdělena do několika etap ve třech stavebních sezonách a se zprovozněním se počítá v létě 2025. Křižovatku staví Eurovia CS za 737 milionů korun bez daně. Stavba bude součástí komplexu několika dalších dopravních staveb, které mají zlepšit průjezdnost u vytíženého areálu automobilky Škoda Auto.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This