Stavba silnice z Mladé Boleslavi do Martinovic má začít v roce 2024

 Stavba silnice z Mladé Boleslavi do Martinovic má začít v roce 2024

Zdroj: ŘSD

Stavba přeložky silnice I/16 z Mladé Boleslavi do Martinovic má územní rozhodnutí. Výstavba 8,2 kilometru dlouhého úseku, který má odlehčit přetížené silnici od D10 u Kosmonos k obci Sukorady-Martinovice, by měla začít v roce 2024. Přeložka je součástí dalších stavebních úprav, které mají propojit silnice I/16 a I/38.

Reklama

Ministerstvo dopravy potvrdilo územní rozhodnutí vydané Krajským úřadem Středočeského kraje v březnu 2021. „Jelikož proti tomuto rozhodnutí odvolacího orgánu se již nelze podle správního řádu dále odvolat, nabylo územní rozhodnutí účinnosti. To nám umožňuje zahájit majetkovou přípravu stavby,“ uvedl Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Zdroj: ŘSD

ŘSD nejprve přestaví mimoúrovňovou křižovatku v Kosmonosech, kde chystá vyhlášení výběrového řízení na dodavatele. „Jsme v závěrečné fázi přípravy přestavby mimoúrovňové křižovatky Kosmonosy na dálnici D10, jejíž úprava musí stavebně předcházet výstavbě zmiňované přeložky silnice I/16,“ uvedl Buček. Společnost ČEZ by podle něj měla v blízké době zahájit přeložku sítí, stavba pak začne v březnu 2023.

Silnice I/16 v celé své délce propojuje šest dálnic, konkrétně D6, D7, D8, D10, D35 a D11 a je tak významným dopravním tahem ve směru z východu na západ. Tomu odpovídá i intenzita dopravy mezi Martinovicemi a napojením na dálnici D10 v Mladé Boleslavi. Průměrná denní intenzita provozu v inkriminovaném úseku přesahuje 22.000 vozidel.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This