Strážníci v Mladé Boleslavi neustále řeší nenošení roušek

 Strážníci v Mladé Boleslavi neustále řeší nenošení roušek

Foto: MP MB

Ve čtvrtek 2. dubna zaregistrovali strážnici městské policie v ulici Jiráskova v Mladé Boleslavi dalšího muže, který na veřejnosti popíjel alkohol a neměl zakrytá ústa a nos.
Stejně jako v minulých případech uložili strážníci muži vysokou pokutu.
Strážníci na místě ztotožnili občana mongolské národnosti, kterého opakovaně poučili o tom, že se dopustil protiprávního jednání a opakovaně jej vyzvali k ukončení protiprávního jednání. Strážník mu zákonnou výzvu překládal přes překladač Google do jeho mateřštiny a přesto s hlídkou arogantně nesouhlasil a nechtěl přestupek řešit. Z těchto důvodů strážníci na místo přivolali nově zřízený „Mobilní správní tým“, který cizinci vyměřil ve zkráceném řízení na místě dvacetitisícovou pokutu.“ uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Většinou jde o bezdomovce, cizince a kuřáky

Během pondělí 1. dubna strážníci upozorňovali občany na povinnost mít roušku nebo zakrytý obličej celkem čtrnáctkrát a na zákaz shlukování se do skupin čtyřikrát.
Jednalo se ve většině případů o bezdomovce, cizí státní příslušníky a kuřáky. Další pracovníci bezpečnostní agentury dohlíželi nepřetržitě u ubytoven agenturních zaměstnanců zejména zahraničních na to, aby dodržovali zákaz volného pohybu mimo cesty pro potraviny a do lékárny a to jednotlivě s rouškou na obličeji.“ uvedl Kypta.
Zároveň udělili v pondělí strážníci další vysoké pokuty třem mužům na Radouči.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This