Středočeský kraj vypíše tendr na opravy třídy V. Klementa v Mladé Boleslavi

 Středočeský kraj vypíše tendr na opravy třídy V. Klementa v Mladé Boleslavi

Foto: mb-net.cz

Středočeský kraj a Mladá Boleslav opraví a rozšíří mladoboleslavskou třídu Václava Klementa. Krajští radní dnes schválili vyhlášení veřejné zakázky na stavební práce, měly by stát 335,5 milionu korun. O náklady se podělí tři společní zadavatelé, a to Krajská správa a údržba silnic, město Mladá Boleslav a Vodárny a kanalizace (VAK) Mladá Boleslav. Termín zahájení prací zatím není znám, hotovo by mělo být v prvních měsících roku 2027, informoval Josef Holek z krajského úřadu.

Reklama

Vytížená silnice vede podél hlavního závodu firmy Škoda Auto. Stavbaři mají opravit a rozšířit projít úsek o délce 1,14 km od Bondy centra po křižovatku s ulicí 17. listopadu. „Nově rozšířená komunikace je koncipována jako směrově rozdělená, vždy s dvěma až třemi pruhy v každém směru. Součástí stavby budou i nové autobusové zálivy, které však nebudou součástí jízdních pruhů. Oddělení protisměrných pruhů zajistí pásmo zeleně, provoz na křižovatce zjednoduší bypassy a ostrůvky,“ uvedl krajský radní pro silniční dopravu Karel Bendl.

Krajská správa a údržba silnic dá na investici 231,7 milionu korun, využije prostředky ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Město uhradí například chodníky, veřejné osvětlení a v případě získání dotace také cyklostezku, řekl náměstek primátora Mladé Boleslavi Jiří Bouška. Celkem jde o 103,13 milionu korun. VAK Mladá Boleslav zaplatí 1,25 milionu korun.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This