V Mladé Boleslavi proběhla úklidová akce Čistá řeka Jizera

 V Mladé Boleslavi proběhla úklidová akce Čistá řeka Jizera

Čtvrtým rokem MAS Dolní Pojizeří pořádala úklidovou akci Čistá řeka Jizera. Při ní dobrovolníci jdoucí po břehu Jizery, nebo jedoucí na lodích po řece, sbírají do pytlů vše co do řeky a jejího okolí nepatří. Uklízí se po celé délce řeky. V katastru Mladé Boleslavi se do úklidu zapojily děti z mateřských a základních škol a také zaměstnanci automobilky Škoda Auto.

Dobrovolníci čistí řeku po celé délce jejího 160 kilometrů dlouhého toku. Na území města Mladá Boleslav úklid probíhal v lokalitách Podlázek, Krásné louky, u Česany a v Čejetičkách v blízkosti hlavního nádraží.

Asi největší nepořádek Mladé Boleslavi byl na břehu v prostoru přírodní pláže na Podlázkách. Ta se během léta stala častým cílem volnočasových aktivit agenturních pracovníků, kteří v Mladé Boleslavi nemají trvalé bydliště. Mezi odpadky převažovaly obaly od alkoholu. Úklid vyvrcholil nálezem injekčních stříkaček a na místě musela zasahovat městská policie.

Úklidová akce Čistá řeka Jizera má podle organizátorů i výchovný efekt. Děti si při úklidu uvědomí, že čistota veřejného prostranství se odvíjí od chování každého z nás. Šetrný přístup k okolí by tak měl být jedním ze základních prvků rodinné výchovy.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This