Policisté prověřují případ úhynu syslů v Mladé Boleslavi

 Policisté prověřují případ úhynu syslů v Mladé Boleslavi

Foto: PČR

Mladoboleslavští kriminalisté přijali v polovině září trestní oznámení týkající se úhynu syslů obecných, které jim bylo postoupeno z Okresního státního zastupitelství v Mladé Boleslavi.

Nedaleko mladoboleslavského letiště má při výstavbě nových řadových domů a v okolí docházet k zásahu do přirozeného prostředí, kde se sysli obecní ve volné přírodě vyskytují. Sysel obecný je zařazen do kategorie kriticky ohrožených druhů.

„V současné době probíhá prověřování celého případu a kriminalisté zjišťují veškeré okolnosti. Provedli ohledání celého místa a ke zmapování a zadokumentování celé oblasti a přilehlé krajiny využili drony. Úzce spolupracují s Českou inspekcí životního prostředí a odborníkem, který se specializuje na tyto živočichy,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

V případě zjištění pachatele a prokázání viny mu pak hrozí trest odnětí svobody až na 3 léta, zákaz činnosti nebo propadnutí věci.

1 Komentář

  • Ml. Boleslav si dá do do znaků sešla a cedulemi na Radouči si myslí, že je ochrání. Ty hordy pitomců s piškoty,křupkami a mrkvičkou dělají nájezdy. Nesmyslně je krmí a pomalu je zabíjí. Nikdo z města se tím nezabývá. Ti dobrovolníci nic nezmohou,tak co takhle tam nechat chodit MP,aby se trochu zasloužila o chléb vezdejší?

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This